KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 13185445
nr 1318 5445
Carl Einar Borgström
(1914-1981), Sverige
Träsnitt, Gräshoppa. Signerad, numrerad 13/15, daterad -56. Motivet: 29x53 cm
Carl Einar Borgström, svensk målare och skulptör född i Ystad 1914, död 1981.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 6 april 2020
kl 19:08:02
3/4 14:52:46
Carl Einar Borgström
Läs mer om Carl Einar Borgström